South West Constituency Map

Map showing parliamentary constituency areas.

Hold pointer over an area to see comstituency name.

SW Map

 

Bath constituency
Bath and North East Somerset GP
Candidate: Dominic Tristram
Bournemouth East constituency
South East Dorset GP
Candidate: Alasdair Keddie
Bournemouth West constituency
South East Dorset GP
Candidate: Elizabeth McManus
Bridgwater and West Somerset constituency
Bridgwater and West Somerset GP
Candidate: Julie Harvey-Smith
Kingswood constituency
Bristol GP
Candidate: Cezara Nanu
Bristol West constituency
Bristol GP
Candidate: Darren Hall
Bristol South constituency
Bristol GP
Candidate: Tony Dyer
Bristol East constituency
Bristol GP
Candidate: Lorraine Francis
Camborne and Redruth constituency
West Cornwall GP
Candidate: Geoff Garbett
Central Devon constituency
South Devon GP
Candidate: Andy Williamson
Cheltenham constituency
Cheltenham GP
Candidate: Adam Van Coevorden
Chippenham constituency
Kennet and North Wiltshire GP
Candidate: Tina Johnston
Christchurch constituency
South East Dorset GP
Candidate: Shona Dunn
Devizes constituency
Kennet and North Wiltshire GP
Candidate: Emma Dawnay
East Devon constituency
East Devon GP
Candidate:
Exeter constituency
Exeter GP
Candidate: Diana Moore
Filton and Bradley Stoke constituency
South Gloucestershire GP
Candidate: Diana Warner
Forest of Dean constituency
Forest of Dean GP
Candidate: James Greenwood
Gloucester constituency
Gloucester GP
Candidate: Jonathan Ingleby
Bristol North West constituency
Bristol GP
Candidate: Justin Quinell
Mid Dorset and North Poole constituency
South East Dorset GP
Candidate: Mark Chivers
Newton Abbot constituency
South Devon GP
Candidate: Steven Smyth-Bonfield
North Cornwall constituency
Mid and East Cornwall GP
Candidate: Amanda Pennington
North Devon constituency
North Devon and Torridge GP
Candidate: Ricky Knight
North Dorset constituency
North Dorset GP
Candidate: Richard Barrington
North East Somerset constituency
Bath and North East Somerset GP
Candidate: Katy Boyce
North Somerset constituency
North Somerset GP
Candidate: David Derbyshire
North Swindon constituency
Swindon GP
Candidate: Poppy Hebden-Leeder
North Wiltshire constituency
Kennet and North Wiltshire GP
Candidate: Phil Chamberlain
Plymouth, Moor View constituency
Plymouth GP
Candidate: Ben Osborn
Plymouth, Sutton and Devonport constituency
Plymouth GP
Candidate: Libby Brown
Poole constituency
South East Dorset GP
Candidate: Adrian Oliver
Salisbury constituency
Salisbury GP
Candidate: Alison Craig
Somerton and Frome constituency
East Mendip GP
Candidate: Theo Simon
South Dorset constituency
West and South Dorset GP
Candidate: Jane Burnet
South East Cornwall constituency
Mid and East Cornwall GP
Candidate: Martin Corney
South Swindon constituency
Swindon GP
Candidate: Talis Kimberley-Fairbourn
South West Devon constituency
South Devon GP
Candidate: Win Scutt
South West Wiltshire constituency
West Wiltshire GP
Candidate: Phil Randle
St Austell and Newquay constituency
Mid and East Cornwall GP
Candidate: Steve Slade
St Ives constituency
West Cornwall GP
Candidate: Tim Andrewes
Stroud constituency
Stroud GP
Candidate: Sarah Lunnon
Taunton Deane constituency
Taunton Deane GP
Candidate: Clive Martin
Tewkesbury constituency
Gloucester GP
Candidate: Jemma Clarke
The Cotswolds constituency
Stroud GP
Candidate: Penny Burgess
Thornbury and Yate constituency
South Gloucestershire GP
Candidate: Iain Hamilton
Tiverton and Honiton constituency
Mid Devon GP
Candidate: Paul Edwards
Torbay constituency
Torbay GP
Candidate: Paula Hermes
Torridge and West Devon constituency
North Devon and Torridge GP
Candidate: Cathrine Simmons
Totnes constituency
South Devon GP
Candidate: Gill Coombs
Truro and Falmouth constituency
Mid and East Cornwall GP
Candidate: Karen Westbrook
Wells constituency
West Mendip GP
Candidate: Jon Cousins
West Dorset constituency
West and South Dorset GP
Candidate: Peter Barton
Weston-Super-Mare constituency
North Somerset GP
Candidate: Richard Lawson
Yeovil constituency
South Somerset GP
Candidate: Emily McIvor